Dr Quicks Omega 3

Dr. Quick’s Balık Yağı ve Balık Yağı Hapı Faydaları

Dr. Quick’s Omega 3; Omega grubu yağ asidleri insan metabolizmasi için büyük önemi olan doymamış Dr Quicks Omega 3yağ asitleridir. Omega 3 Kolestrol ve trigliserit metabolizmasının düzenlenmesinde yardımcı, kalp-damar sağlığı için destekleyici gıda takviyesidir. Bu yağ asidleri ile yapılan çalışmalarda omega grubu yağ asidlerinin; beyin ve retina sağlığı, cilt sağlığı ve sinir sistemi için önemli oldukları belirtilmiştir.

Omega -3′te bulunan ALA, DHA ve EPA ile Omega-6′da bulunan GLA ve LA vücut tarafından sentezlenemez. Bu nedenle besinlerden alınmasi gerekir.
EPA; dolaşım sistemini de desteklerken, DHA; kalp damar sağlığı, görme ve beyin fonksiyonları için önemli roller oynayan beslenme destekleridir.

Omega-6 menopoz döneminde ve adet öncesinde meydana gelen sıkıntıların (premenstrual sendrom) hafifletilmesinde yardımcı olabilen bir besin desteğidir.

Omega-9 bağışıklık sistemini güçlendirmede, damar sağlığının korunmasında yardımcı bir yağ asididir.

İçermiş olduğu karotenoidler ile de antioksidan özelliği yüksek olan bir üründür. Ağır metaller içermez.
Enterik kaplı softjeller, ürünün midede değil de barsaklarda çözülmesine yardımcı olduğundan, Dr. Quicks Omega 3, içeriğinde balık yağı bulunan diğer ürünlerin bıraktığı kadar, ağızda balık tadı bırakmaz.

Erişkinler için besin desteği olarak, tercihen yemeklerleden hemen evvel günde iki softjel alınması önerilir.

Günlük yaşantımızın en büyük destekçisi olan balık yağı, çocuk gelişiminden kalp hastalıklarına kadar birçok hastalığın çözümü haline gelmiştir. Balık yağı sağlıklı bir bireyin mutlaka tüketmesi gereken bir üründür. Tarihsel ve kültürel, aksi takdirde balık yağı olarak da bilinen Omega-3 yağ asitlerinin tüketimi, kalp hastalığı ve kalp krizi kapalı insan vücudu mücadele için düşünülmüştür.

Bugün, daha fazla çalışmalar Omega-3 yağ asitleri ve kardiyovasküler hastalığı, inme, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve diğer birçok sağlık yararları arasında kalp krizi, bir belirgin düşük örnekleri arasında güçlü bir ilişki olduğunu gösteriyor.

Bu çalışmalar dikkate almak ve kalp hastalığı olan bireyler kapsül şeklinde ya da Omega-3 yağ oranı yüksek olan balık daha yüksek bir tüketim ya Omega-3 yağ asitleri ile desteklenmiş bir diyet düşünün önermek Amerikan Kalp Derneği neden olmuştur asitler. Bu çalışmalar kalp hastalığı ve kalp krizine karşı mücadelede ümit verici ve hatta sonrası kalp krizi hastaların ikinci bir kalp krizi şanslarını düşürmek için balık yağları daha yüksek alımı yararlanabilir dair güçlü kanıtlar sağlıyor.

Neden Sağlıklı Kalp için iyi Balık Yağı mı?

DHA (dokosaheksaenoik asit) ve EPA (eikosapentaenoik asit) ve ALA (alfa-linolenik asit): omega-3 yağ asitleri, üç temel bileşenden oluşur. Bu üç asitler kalp hastalığı ve kalp krizi ile ilişkili farklı riskleri azaltmak için bireysel olarak ve tandem çalışır.

DHA üç asitlerin en önemli olduğu düşünülen ve kalp sağlığı için esastır. Ne yazık ki, vücudumuzun sağlıklı kalmak için ihtiyacımız olan DHA miktarını üretim mümkün değildir. Tek başına bu faktör ise diyet veya besin takviyeleri ile gerek DHA miktarını almak için gerekli kılar. DHA beynimizde bulunan ve doğrudan fonksiyonu bağlantılı olduğunu bir an için düşünün. Sadece kalp yardımcı olabilir, ancak daha yüksek beyin fonksiyonu da diyet balık veya balık yağı takviyeleri ilavesi ile bir yararı olabilir.

Balık ve balık yağları vücudumuzdaki gerektiren gerekli DHA sağlamak için en iyi araçlardır. Böylece, kapsül şeklinde, balık ya da balık yağı tüketimi Omega-3 asitleri en yüksek miktarda içerir.

Omega-3 asitleri ateroskleroz ve kalp hastalığı ve kalp krizi için katkı sunuyor aritmi, riskini azaltmak için yardımcı da önemlidir. Bu iki faktör azaltmak için güçlü olmak balık yağlarının alımını arttırmak için önemli bir nedenidir.

Inflamasyonu azaltmak ve prostaglandin üretimini sağlıklı bir kalp için de önemlidir. Prostaglandinler damar sisteminde iltihaplanma başlıca nedenlerinden biridir. Omega-3 aynı alanlarda Omega-6 yağ asitleri aramak COX 1 enzimleri ile bağlamak için yağ asitleri arayın. Omega-6 yağ asitleri Omega-3 yağ asitleri daha COX 1 ve COX 2 enzimler tarafından prostaglandin çok daha aktif bir formu dönüştürülür olduğundan, Omega-6 yağ asitlerinin bağlayıcı için siteler Omega tarafından engellenir esastır vardır -3 asitler. Genel olarak, prostaglandin dönüştürülür Omega-3 asitleri omega-6 yağ asitleri tarafından üretilen daha az aktif iki elli kez arasında bulunmaktadır.

Balık yağları sağlıklı bir kalp için iyi bir diğer nedeni de kalp krizi önemli bir nedeni olan koroner arter hastalığı, önde gelen nedenidir trigliserit (yağ vücutta var olduğu kimyasal formu), azaltmaya yardımcı olmasıdır. Derneği DHA ve EPA 4 gram doz için 2 tavsiye Amerikan Kalp çekerken, trigliserid kadar% 50 oranında azaltılabilir.

Omega-3 yağ asitleri alarak bir diğer yararı DHA ve EPA ve kan pıhtılaşması ve düşük kan basıncı önlemek olmasıdır. Yüksek kan basıncı ve kan pıhtıları iyi bir kombinasyon değildir. Sadece bu iki faktör inme ya da kalp yetmezliği için elverişli vücudunuzdaki bir ortam oluşturabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir